ماست ها در دو نوع پرچرب و کم چرب ساخته می شوند و هر کدام از آنها با قیمت مختلفی در مغازه ها و لبنیاتی ها به فروش می روند. اگر شما دارای یک مغازه لبنیاتی هستید باید هر دو نوع از این ماست را تولید کنید چرا که مردم هم ماست کم چرب و هم ماست پرچرب را مصرف میکنند.

معمولا ماست های کم چرب و پر چرب دارای مواد معدنی و پروتئین های کسانی هستند و تنها تفاوت آنها در میزان چربی می باشد. ماست های پرچرب به این دلیل خوشمزه و خوش طعم هستند که دارای چربی حیوانی بالایی هستند اما در ماست های کم چرب این چربی اضافی گرفته می شود.

به یاد داشته باشید که هر چه قدر میزان چربی یک ماست کمتر باشد کلسیم و دیگر مواد معدنی آن به خوبی جذب بدن می شود. اگر جزو کسانی که زیاد ورزش می کنید به راحتی می توانید ماست پرچرب مصرف کنید چرا که چربی جذب شده در اثر مصرف ماست پر چرب با ورزش و تحرک کاملا آب شده و تبدیل به انرژی خواهد شد اما اگر جزو کسانی هستید که ساعت زیادی از روز را می نشینید باید از خوردن ماست پرچرب و به طور کلی غذاهای دارای چربی زیاد خودداری کنید چرا که این غذاها به مرور زمان سبب افزایش فشار خون و بسته شدن رگ های خون میشود که مشکلات مانند سکته قلبی به دنبال خواهد داشت.

البته این نکته را به یاد داشته باشید که ممنوعیت ماست پرچرب فقط برای افراد مسن و دارای مشکل قلبی است ، نوجوانان و کودکان به خوبی می توانند ماست پر چرب را هضم کنند چرا که پروتئین و چربی موجود در ماست برای سوخت و ساز و رشد بدن آنها لازم خواهد بود و به رشد بهتر آنها کمک خواهد کرد. با این حساب می توان گفت که ماست پرچرب برای افراد کم وسن وسال و ماست کم چرب برای افراد دارای سن بالا و بیماری های قلبی توصیه می شود و شما به عنوان یک مغازه دار می تواند هر دو نوع از این ماست را تولید و روانه بازار کند.

کره محلی چه فوایدی برای بدن دارد؟

طرز تهیه کره حیوانی در خانه

تفاوت کره حیوانی با روغن حیوانی

ماست ,کم ,پرچرب ,چربی ,دارای ,های ,کم چرب ,ماست پرچرب ,پر چرب ,چرا که ,کنید چرا

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین ارسال ها

محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

تبلیغات متنی
nailacademy110 prohe-ns2-ns3 maiwalibis bornamusic1998 sensopartiran prechbattdustwalk gerafikit bvawer nikanjaberi324 9283