روغن حیوانی یا همان کره حیوانی یکی از غذاهای سالم است و می تواند شاهکار سایر غذاها باشد. با این حال ، در چند دهه گذشته ، به اشتباه کره حیوانی به عنوان غذای مضر و عامل چاقی و گرفتگی رگ ها برچسب گذاری شده است ، که همچنین می تواند باعث بیماری های قلبی شود. اما جالب است بدانید، به لطف تحقیقات جدید ، اخیراً به گروه مواد غذایی سالم اضافه شده است که نه تنها مصرف به اندازه آن مشکلی نداشته بلکه فواید زیادی هم برای بدن دارد که در این پست دلیل سالم و مفید بودن کره حیوانی رو توضیح بدیم.

کره حاوی ویتامین های A ، E و K2 است که محلول در چربی هستند و می توانند توسط بدن انسان استفاده شوند. ویتامین های A و E را بیش از حد مصرف نکنید اگر در رژیم غذایی فعلی خود غذاهای گیاهی و حیوانی دارید ، می توانید هر دو ویتامین فوق را به خوبی دریافت کنید. اما بیایید در مورد ویتامین K2 صحبت کنیم ، که در کمتر غذایی یافت میشود و بسیاری از مردم از آن آگاهی کافی ندارند.

ویتامین K2 اثرات مفید و زیادی بر سلامتی بدن دارد به عنوان نمونه در متابولیسم کلسیم نقش دارد، بنابراین مصرف کم آن می تواند باعث بیماری های مهم و حساسی شود. این موارد شامل بیماری های قلبی عروقی ، سرطان و پوکی استخوان می شود. لبنیات ساخته شده از شیر گاو و گوسفند حاوی ویتامین K2 هستند.

کره به دست آمده از حیوانات علف خوار به ویژه حیواناتی که از انواع علف های طبیعت مصرف می کنند، منبع عالی اسید لینولئیک است. این اسید تأثیر بسزایی در متابولیسم بدن دارد و چربی سوز خوبی برای بدن است و حتی دیده شده که به صورت جداگانه با نام تجاری مختلف به فروش می رسد. این اسید همچنین دارای خواص ضد سرطانی است و میزان چربی بدن را کاهش می دهد. البته ، برخی مطالعات نشان می دهد که اسید لینولئیک بر ترکیب بدن تاثیر نمی گذارد. در هر صورت ، اگر مفید نباشد ضرری هم برای بدن نخواهد داشت.

و نکته آخر اینکه در مصرف هر ماده غذایی اعتدال را رعایت کنید و مصرف بی رویه هر چیزی می تواند مشکلات زیادی را به همراه داشته باشد. در مورد کره حیوانی نیز اعتدال و میانه روی در مصرف را رعایت کنید با اینکه این ماده غذایی بسیار خوشمزه است اما دلیل بر مصرف بیش از حد آن نباشد.

کره محلی چه فوایدی برای بدن دارد؟

طرز تهیه کره حیوانی در خانه

تفاوت کره حیوانی با روغن حیوانی

، ,مصرف ,کره ,های ,ویتامین ,حیوانی ,کره حیوانی ,برای بدن ,می تواند ,بیماری های ,است و

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین ارسال ها

محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

تبلیغات متنی
komakamozesh lidisweawithd onlineh lotionad moshavertel guilanweather sampashi-hamyarantakapo the-best-entrance-exam-school-ig sloplisurwist wikiahang